Český jazyk – neúplná slova, učební pomůcka

Po čase jsem vytáhla učební pomůcku s kolíčky z Oskoly Neúplná slova 1 (český jazyk). Jára mile překvapil, většinu třípísmenných slov zvládl doplnit na jedničku.

Musím říct, že když může při učení s něčím manipulovat, jde mu to lépe a pracuje s větším nadšením. Baví ho Logico, miniLuk, kolíčkové úkoly, GeoTrio nebo úkoly s kartičkami na suchý zip.

Český jazyk neúplná slova

Jak s pomůckou pracovat?

Jednoduše. Dítě vezme kartičku, určí chybějící písmeno a kolíčkem ho označí v nabídce karty na pravé straně. Po otočení si může samo zkontrolovat, zda určilo písmeno správně.

Můj tip:

Kartiček je v sadě víc než kolíčků, doporučuji si jich pořídit více. Buď můžete využít obyčejné prádelní, na barvě nezáleží, nebo malé dekorační.  TADY najdete nejen další kolíčkové úkoly, ale i malé kolíčky. Naše dítě má totiž pokaždé pocit, že když kolíčky dojdou, je konec učení. Tak ať to není stejné i u vás !:-)

 

podpis (2)

 FOLLOW ME

INSTAGRAM / FACEBOOK / PINTEREST

Monika Rejsková

Více než deset let se věnuji problematice výchovy a vzdělávání dětí se speciálními potřebami. Mým cílem a přáním je usnadnit a zpříjemnit život nejen našemu synovi s autismem, ale i dalším dětem s handicapem a jejich rodinám. Můj příběh si přečtěte tady >> Provozuji e-shop Jiný svět >> Najdete mě na Facebooku >> a Instagramu >>

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.