Čteme dětem: Líza a Pupík v Africe

Další z knih, které jsme přečetli je

 

Líza a Pupík v Africe (E.Bavorová, T.Suder. Mladá fronta).
Kočičku Lízu a psa Pupíka děti znají z kresleného komiksu z dětského časopisu Sluníčko. Kniha vypráví o jejich cestě do Afriky, kde hledají ztracenou opičku.

Líza a Pupík

Knížka je interaktivní. Obsahuje klasický text ke čtení – hlavní příběh, kapitoly ve formě komiksu, obrázkového čtení a také doplňkové úkoly. Děti luští tajemné šifry a logické hádanky, hledají cestu z labyrintů a řeší tajemství číselných spojovaček.

Líza a Pupík v Africe

Járovi se knížka líbila, bavilo ho, že se čtený příběh propojoval se zábavnými úkoly. Kniha je vhodná pro předškolní děti a děti mladšího školního věku. Bude vyhovovat dětem, které potřebují pro pochopení textu vizuální podporu. Ilustrace jsou veselé a pro děti srozumitelné.

Líza a Pupík v Africe

Knížka nabízí dětem spoustu témat k přemýšlení. Jára se začal zajímat, kde se Afrika nachází, jaká zvířata tam žijí a také ho zaujalo téma egyptských pyramid.

 

Monika Rejsková

Více než deset let se věnuji problematice výchovy a vzdělávání dětí se speciálními potřebami. Mým cílem a přáním je usnadnit a zpříjemnit život nejen našemu synovi s autismem, ale i dalším dětem s handicapem a jejich rodinám. Můj příběh si přečtěte tady >> Provozuji e-shop Jiný svět >> Najdete mě na Facebooku >> a Instagramu >>

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.