Čteme dětem : Dráček Mráček

Járu začalo bavit společné čtení. Já čtu, on poslouchá a prohlíží si ilustrace.  Čteme si teď každý den. Kdo by to ještě před pár měsíci čekal? :-)

Dráček Mráček. Daniela Krolupperová , Andrea Tachezy, Mladá fronta

Dráček Mráček

Knížka je vhodná jako „první čtení“ pro začínající čtenáře. Bude se ale líbit i mladším dětem jako čtený příběh. Děj knihy je jednoduchý a pěkně se čte. Vypráví příhody malého roztomilého dráčka a jeho kamaráda Míši v průběhu jednoho roku. Každá kapitola zastupuje jeden měsíc roku.

Dráček Mráček

Járovi se příběhy malého chlapce Míši a jeho kamaráda dráčka Mráčka líbily.  Nejdříve si knihu celou prohlédl a hned ho zaujala záhada. Proč má na začátku knihy dráček hlavy dvě a na konci je tříhlavý?

Dráček Mráček

Děj knihy je jednoduchý a pro děti snadno pochopitelný.  Dráček Mráček je pohádková bytost, která zabloudí do lidského světa. A protože je malý a v našem světě ztracený, ujme se ho malý chlapec Míša. Ubytuje ho doma v teráriu a rodiče přesvědčí, že je to ještěrka.  Ale že má „ještěrka“ dvě hlavy a umí mluvit (každá dračí hlava zvlášť) raději i před rodiči tají.

V průběhu celého roku spolu zažijí  spoustu dobrodružství, poslední o Vánocích. Dráček Mráček zachrání mamince prstýnek před zlodějskou strakou,  v létě zažije koupání u řeky, v září doprovodí Míšu do školy a také zažije jaké to je, když napadne sníh.

Monika Rejsková

Více než deset let se věnuji problematice výchovy a vzdělávání dětí se speciálními potřebami. Mým cílem a přáním je usnadnit a zpříjemnit život nejen našemu synovi s autismem, ale i dalším dětem s handicapem a jejich rodinám. Můj příběh si přečtěte tady >> Provozuji e-shop Jiný svět >> Najdete mě na Facebooku >> a Instagramu >>

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.