Čtení – obrázkové hádanky

Procvičujeme naučená slova. Učíme se číst globální metodou a zároveň nacvičujeme rozklad slova na písmena, slabiky a naopak je i s písmen a slabik skládat. Čtení musí bavit a proto jsem připravila Járovi obrázkové hádanky :-)

Zatím jsme zvládli 3 sady slov a nemůžeme proto využít běžné pomůcky. Vše je třeba dělat našemu čtenářovi „na míru“. Inspirovala jsem se tedy moc hezkou výukovou pomůckou z Oskoly „Skrytá slova“ a udělala Járovi podobné hádanky na slova, která se učí číst. Protože potřebuje procvičovat i psaní, písmena nepřikládá, ale píše stíratelnou fixou.

443 444

První písmenka obrázků dají dohromady slovo. Kartička se otočí a čtenář si může ověřit, zda vyřešil hádanku správně. Text jsem psala s pomocí programu SymWriter, hotovo bylo raz dva:-)

obrázkové hádanky obrázkové hádanky

podpis (2) 

FOLLOW ME

INSTAGRAM / FACEBOOK / PINTEREST

Monika Rejsková

Více než deset let se věnuji problematice výchovy a vzdělávání dětí se speciálními potřebami. Mým cílem a přáním je usnadnit a zpříjemnit život nejen našemu synovi s autismem, ale i dalším dětem s handicapem a jejich rodinám. Můj příběh si přečtěte tady >> Provozuji e-shop Jiný svět >> Najdete mě na Facebooku >> a Instagramu >>

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.