CVAK s LaQ

LaQ je japonská stavebnice vysoké kvality. Všechny stavebnice mají kompatibilní díly, dají se navzájem propojovat. Děti mohou sestavovat obrazce v jedné rovině i složitější 3D stavby – dinosaury, auta… Stavebnice je určena pro děti od 5 let.

Jára dostal stavebnici LaQ za vysvědčení. Konkrétně sadu LaQ Hamacron Fire Truck, ze které může postavit i auta.

Se stavebnicí se lépe pracuje, když děti díly spojují v ruce. Při správném spojení dílů se ozve zvuk – cvaknutí. Každá sada obsahuje díly, obrázkový návod a reklamní leták.

Velkou výhodou je, že jsme u naší stavebnice měli návod v reálné velikosti dílků. Jára si tedy mohl kontrolovat, jestli  při stavbě dobře postupuje.

Stavebnice LaQ je opravdu tvůrčí. Rozvíjí představivost a prostorové vnímání. Dítě si musí uvědomit, co vlastně staví, postupovat podle návodu (nebo dle své fantazie), musí vybrat správné základní díly (trojúhelníkové, čtvercové) a hlavně spojovací dílky. Ty se liší nejen v barvě, ale také v šířce a tvaru. Stavba modelů tedy není tak snadná, jak se na první pohled zdá. Tím, že se musí při práci přemýšlet, rozvíjí se u dětí i trpělivost a soustředění, což může být třeba výhodou u dětí s ADHD.

 

My jsme s Járou zatím u jednoduchých 2D modelů vozidel. 3D vozidla  i s kolečky zkusíme podle přiloženého návodu postavit příště. Tím, že hra vyžaduje plnou pozornost dítěte, ho zabaví na dost dlouho, stavebnice tedy není jednorázovou záležitostí. Přirovnala bych LaQ k Legu a to pro variabilnost stavebnic i to, že na sebe všechny dílky z různých sad navzájem perfektně pasují a také pro vysokou kvalitu jejich zpracování. Na provedení je hodně znát, že je stavebnice japonská a že je vyrobena přímo v Japonsku (což není v dnešní době samozřejmostí, většinou to bývá Čína)
.
My jsme zatím z 3D modelů postavili jenom kostičky:-)

Pokud vás stavebnice zaujala, můžete si ji vyzkoušet v naší kamenné prodejně. Máme k dispozici stoleček pro děti, který obsahuje herní díly. Děti si tady mohou hrát, než maminky nakoupí:-)

 

Monika Rejsková

Více než deset let se věnuji problematice výchovy a vzdělávání dětí se speciálními potřebami. Mým cílem a přáním je usnadnit a zpříjemnit život nejen našemu synovi s autismem, ale i dalším dětem s handicapem a jejich rodinám. Můj příběh si přečtěte tady >> Provozuji e-shop Jiný svět >> Najdete mě na Facebooku >> a Instagramu >>

Komentáře

  • Hrajeme si s LaQ - stavebnice 21.02.2015 10:41

    […] japonské stavebnici LaQ  jsem již psala (Cvak s LaQ). Protože se Járovi líbila, dostal k Vánocům kufříkovou sadu stavebnice, která obsahuje […]

Přidat komentář

* Nezapomeňte na povinné pole.