Děti úplňku

Dnes večer se koná filmová premiéra dokumentárního filmu režisérky Veroniky Stehlíkové Děti úplňku. V televizi můžete dokument zhlédnout již 2.5.2017 na ČT2 v 21 hodin.

Dokument Děti úplňku vypráví čtyři příběhy rodin pečujících o děti s nízkofunkčním autismem. Film vznikl na podnět manželů Třešňákových s cílem upozornit na těžkou, často neřešitelnou situaci pečujících rodin a vyvolat následnou diskusi.

Děti i dospělí s tou nejtěžší formou autismu jsou totiž často odmítáni ve většině zařízeních sociální péče a to i ve chvíli, kdy rodiny dojdou na konec svých fyzických i psychických možností. Zařízení sociální péče nedostávají ze strany státu dostatek financí na to, aby mohla zajistit odpovídající péči o klienty s autismem vyžadující zvláštní péči (např. 1 pečovatel na klienta).

Zapište si do diáře upomínku na 2. května 2017. Doporučuji Děti úplňku zhlédnout a zapojit se do následné diskuse. Málokdo si dokáže představit jak náročná je péče o dítě s autismem, náročnost péče o děti s nízkofukčním autismem si neumí představit skoro nikdo. Tyto rodiny si zaslouží obdiv a hlavně – cílenou pomoc.

 

Článek Petra Třešňáka Děti úplňku, Respekt

ČT2 2.5.2017 v 21 hodin

ČT 168 hodin reportáž o Dětech úplňku

Uložit

Uložit

Monika Rejsková

Více než deset let se věnuji problematice výchovy a vzdělávání dětí se speciálními potřebami. Mým cílem a přáním je usnadnit a zpříjemnit život nejen našemu synovi s autismem, ale i dalším dětem s handicapem a jejich rodinám. Můj příběh si přečtěte tady >> Provozuji e-shop Jiný svět >> Najdete mě na Facebooku >> a Instagramu >>

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.