Dny v týdnu, výuková pomůcka

Možná to znáte taky. Tisíc otázek denně… Co je za den, kolik je hodin, co mě čeká? Připravila jsem jednoduchý úkol zaměřený na dny v týdnu, který usnadní dětem orientaci v čase.

Dny v týdnu

Pracovní list si můžete zdarma stáhnout. Najdete na něm tři sloupečky. První slouží jako tabulka pro první fázi. Učení usnadňuje barevné rozlišení a piktogramy. Jednodušší variantou je přikládat stejně barevnou kartičku na tabulku a učit se jednotlivé dny pojmenovat a seřadit.

dny v týdnu, strukturovaný úkol

Složitějším úkolem je najít a přiřadit ve správném pořadí černobílé kartičky.

3

Tip: Kartičky můžeme využít k dalšímu učení. Dítěti pokládáme otázky – Co je dnes za den? Co bude zítra? Co pozítří?  Které dny chodíš do školy?

 

Postup: list vytiskneme, zalaminujeme, vystřihneme a pokud je potřeba, nalepíme samolepící suchý zip.

Pracovní list je volně ke stažení: DNY V TÝDNU, strukturovaná výuková pomůcka

Použité obrázky jsou z řady symbolů Školy Gabriely Pelechové.

podpis (2) 

FOLLOW ME

INSTAGRAM / FACEBOOK / PINTEREST

Náhradní komunikace - komunikační kartičky (piktogramy)
Komunikační kartičky, obrázková řeč (eBook)
Sady komunikačních kartiček pro náhradní komunikaci k tisku. Celkem 74 stran A4, 24 komunikačních okruhů, 780 obrázkových symbolů Školy Gabriely Pelechové + 105 písmen a číslic. Elektronická publikace.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Monika Rejsková

Více než deset let se věnuji problematice výchovy a vzdělávání dětí se speciálními potřebami. Mým cílem a přáním je usnadnit a zpříjemnit život nejen našemu synovi s autismem, ale i dalším dětem s handicapem a jejich rodinám. Můj příběh si přečtěte tady >> Provozuji e-shop Jiný svět >> Najdete mě na Facebooku >> a Instagramu >>

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.