Kostky trochu jinak

Klasické dřevěné kostky mají doma snad všechny děti. Jde o hračku – dá se říct – nezničitelnou, která má mnoho a mnoho využití. Postavit komín je jedna ze základních dovedností, která se děti učí.
Kostičky jim poslouží při stavbě hradu, ohrádky pro zvířátka nebo se osvědčí jako náklad pro auta…Děti s autismem či s mentální retardací si často hrát neumějí. Nemají představivost, nevědí jak si hrát. Pro takové děti je dobré si připravit buď vizuální předlohu, nebo si hru natočit na video. Dítě ze začátku staví jednoduché stavby podle návodu, později se naučí získané zkušenosti využít při volné hře. Opravdu to funguje, doporučuji:-)Připravila jsem pár jednoduchých staveb pro chlapce s autismem. Materiál je volně ke stažení. Chtělo by si ještě trochu pohrát s perspektivou staveb, ale myslím si, že jako základ pro první stavby obrázky postačí:-)

 

Pokud doma dřevěné kostky nemáte, máme v nabídce výhodnou sadu kostiček a také kostky v kbelíku, který má  otvory na vkládání kostek.

Ještě přidám další obrázky jednoduchých staveb z dřevěných kostek a z kostek Duplo, které mi poslala maminka Petra M. Ke stažení ZDE

Uložit

Monika Rejsková

Více než deset let se věnuji problematice výchovy a vzdělávání dětí se speciálními potřebami. Mým cílem a přáním je usnadnit a zpříjemnit život nejen našemu synovi s autismem, ale i dalším dětem s handicapem a jejich rodinám. Můj příběh si přečtěte tady >> Provozuji e-shop Jiný svět >> Najdete mě na Facebooku >> a Instagramu >>

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.