Navlékání korálků podle předlohy

Připravila jsem další vizuální předlohu pro malého chlapce s autismem. Navlékání pěnových korálků podle předlohy na bužírku.
Pěnové korálky doporučuji, jsou levné a využitelné nejen na navlékání, ale také na třídění podle barev či tvarů. Děti je mohou navlékat na provázek či na bužírky.

Korálky z pěnové hmoty k navlékání

Samozřejmě můžete využít korálky, které máte doma. Děti mohou navlékat i těstoviny nebo různé předměty (knoflíky, matičky, nastříhaný filc). V takovém případě, pokud potřebují vizuální podporu, je třeba jim korále nafotit přesně podle použitého materiálu.

Já použila korále z naší nabídky, které chlapec doma využívá k třídění a k navlékání. Obrázky se mohou, ale také nemusejí rozstříhnout, záleží jak to konkrétnímu dítěti vyhovuje.

Navlékání korálků na bužírku

Připravila jsem několik jednoduchých variant, jak korále navlékat. Každý obrázek je rozdělen na poloviny, na horní dítě vidí, jaké tvary a barvy korálků bude potřebovat. Spodní obrázek je náhled, jak budou korálky vypadat, když je dítě navlékne na bužírku.

pomůcka-pro-děti-s-autismem
pomůcky-pro-děti-s-autismem

Předloha ve větším rozměru – 2 obrázky na stránku:

Předlohy k navlékání si můžete stáhnout ve větším rozlišení ZDE KLIKNI

Uložit

Monika Rejsková

Více než deset let se věnuji problematice výchovy a vzdělávání dětí se speciálními potřebami. Mým cílem a přáním je usnadnit a zpříjemnit život nejen našemu synovi s autismem, ale i dalším dětem s handicapem a jejich rodinám. Můj příběh si přečtěte tady >> Provozuji e-shop Jiný svět >> Najdete mě na Facebooku >> a Instagramu >>

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.