Origami krabička z papíru


Dárkových krabiček není nikdy dost:-) Skládaná origami krabička se navíc může využít i na skladování drobností. Návod je jednoduchý, krabičku zvládnou poskládat i děti. Někdy je třeba trochu dopomoci, aby věděly, který roh kam zahnout.

Co je třeba? 

Papír čtvercového formátu a nůžky. My využili papíry z minulé činnosti, kdy jsme si zkoušeli různé výtvarné techniky. Z papíru vel. A4 jsme přehnutím krátké strany získali čtverec, přebytek papíru jsme odstříhli. Je možné ho využít k dalšímu tvoření nebo ho nalepit pro zpevnění  na dno do vnitřku krabičky.

Pokud neznáte postup, doporučuji se podívat na návod, je jednoduchý. Našla jsem ho na stránkách o Origami (www.origami.cz), kde najdete i další návody na skládání různých origami tvarů.

Pokud chceme mít i víko, je třeba složit krabičku 2x. Vnitřní díl musí být o trochu menší, v našem případě měl základní čtverec stranu kratší o cca 1 cm.


My jsme vlastně recyklovali pomalovaný papír, ale pokud použijete dekorační papír, který se prodává v papírnictví v tématicky laděných sadách, budete překvapeni, jak pěkně krabičky vypadají. Zajímavé jsou i z bílého papíru, které mohou děti zvrchu polepit či pomalovat.

Monika Rejsková

Více než deset let se věnuji problematice výchovy a vzdělávání dětí se speciálními potřebami. Mým cílem a přáním je usnadnit a zpříjemnit život nejen našemu synovi s autismem, ale i dalším dětem s handicapem a jejich rodinám. Můj příběh si přečtěte tady >> Provozuji e-shop Jiný svět >> Najdete mě na Facebooku >> a Instagramu >>

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.