Počítání peněz – mince (den 194/P366-2016)

Jsou sice prázdniny, ale je třeba si udržet a procvičit si dříve naučené znalosti. Nakupování je pořád u nás téma č.1 a tak jsme si projeli počítání peněz – mincí – do 100 Kč.

Nápad na využití pečící formy na muffiny jako výukové pomůcky je známý (třídění barev, počtu), ale nikdy mě nenapadlo, že bychom mohli formu využít na počítání peněz. Inspiraci jsem našla na Instagramu@booksandwellies. Nápad je skvělý hlavně v tom, že pokaždé bude kombinace mincí jiná.

Není k tomu potřeba vůbec nic kupovat, všechno najdete doma.

  • forma na muffiny
  • papíry
  • tužka, fixa, nůžky
  • hodně mincí

Pomůcka - počítání peněz

Našla jsem skleničku, která kopírovala dno kruhového otvoru ve formě na muffiny, kruhový obrys několikrát obkreslila na papír a nakreslená kolečka vystříhala (více papírů najednou). Fixou napsala částky v celých korunách. Koleček bylo víc a tak máme další varianty k obměně úkolů.

učíme se počítat peníze

Pomůcka byla připravena raz dva a už jsme počítali drobné:-) Částky jsou do hodnoty 100Kč.

Jak naučit dítě počítat peníze

Fotka je do projektu P366-2016

 

Další články zaměřené na výuku finanční gramotnosti najdete zde:

 

podpis (2) 

FOLLOW ME

INSTAGRAM / FACEBOOK / PINTEREST

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Monika Rejsková

Více než deset let se věnuji problematice výchovy a vzdělávání dětí se speciálními potřebami. Mým cílem a přáním je usnadnit a zpříjemnit život nejen našemu synovi s autismem, ale i dalším dětem s handicapem a jejich rodinám. Můj příběh si přečtěte tady >> Provozuji e-shop Jiný svět >> Najdete mě na Facebooku >> a Instagramu >>

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.