Povím, Ti mami – didaktická hra

Didaktická hra „Povím, Ti mami“ od výrobce Alexander má dva díly, které na sebe nenavazují, ani nejsou na sobě závislé. Spojením obou sad se rozšíří počet příběhů. Každá hra obsahuje 40 obrázků na destičkách, ze kterých je třeba sestavit 10 logických příběhů.
Úkolem hry je sestavit a převyprávět ostatním spoluhráčům, nebo rodičům, příběh. Hra rozvíjí představivost, vyjadřovací schopnosti, pomáhá chápat časové posloupnosti a cvičí logické myšlení.
Obě hry jsou vhodnou pomůckou pro děti, které nevnímají souvislosti a časový sled mezi obrázky. Využijí je i rodiče, či odborníci pracující s dětmi, při rozvoji řečových schopností dětí. Obrázky na kartičkách jsou vizuální podporou při vyprávění dějového příběhu.Naše zkušenost, využíváme při nácviku logopedie obě hry – Povím,Ti mami i Povím, Ti mami 2: 
– Velmi příznivá cena 
– Výhodou je, že jsou obrázkové kartičky vyrobeny z pevného  silného kartonu (děti je jen tak nepolámou)
– Obrázky jsou pro děti snadno pochopitelné a příběhy jsou jim blízké
– Hra pomáhá dětem  pochopit dějové posloupnosti. Jsou velmi vhodné pro výuku dětí s autismem.
– Je to hra rozvíjející řečové schopnosti dětí a takových na trhu moc není 

Povím, Ti mami (Alexander)

Povím, Ti mami 2 (Alexander) 

Alexander má celou řadu didaktických her, jsou velmi povedené a cenově velmi příznivé.
Odkazy:
Kamenná prodejna Jiný svět, Pražská 110, Dobříš 26301

 

 

 

Monika Rejsková

Více než deset let se věnuji problematice výchovy a vzdělávání dětí se speciálními potřebami. Mým cílem a přáním je usnadnit a zpříjemnit život nejen našemu synovi s autismem, ale i dalším dětem s handicapem a jejich rodinám. Můj příběh si přečtěte tady >> Provozuji e-shop Jiný svět >> Najdete mě na Facebooku >> a Instagramu >>

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.