Učíme se s iPadem – Matematika, počítání do 100 s názorem

Zatím jsem nenašla aplikaci pro iPad na počítání do 100, aby nám zcela vyhovovala. Buď jsou lehké, nebo naopak moc rychlé a těžké. Z matematických aplikací nyní nejčastěji využíváme dvě – Zahlen bis 100 (počítání do 100 s názorem ve stovkové tabulce) a Hunderterfeld (sčítání a odčítání do 100, s názorem ve stovkové tabulce). Obě aplikace mají výsledek skrytý, takže si po spočítání může počtář překontrolovat, zda příklad spočítal správně.

Zahlen bis 100  Zahlen_bis_100

Zahlen_bis_1001

Počítání je jednoduché, dítě přidává buď desítky, nebo jednotky. Přeškrtnutá kolečka ubírají buď desítky, nebo jednotky. Je to skvělá aplikace pro počítání násobků 10.

Zahlen_bis_1002

Výsledek je skrytý pod bílým obdélníkem. Dítě hned vidí, zda kolečka spočítalo správně.

 

Hunderterfeld

Hunderterfeld

Hunderterfeld_1 Hunderterfeld_2

Alikace je na stejném principu, jen sčítá dvě čísla. Po odkrytí bílého obdélníku dítě vidí výsledek. V dolním rohu je možné přepnout na odčítání.

Hunderterfeld_3

 podpis (2)

FOLLOW ME

INSTAGRAM / FACEBOOK / PINTEREST

Monika Rejsková

Více než deset let se věnuji problematice výchovy a vzdělávání dětí se speciálními potřebami. Mým cílem a přáním je usnadnit a zpříjemnit život nejen našemu synovi s autismem, ale i dalším dětem s handicapem a jejich rodinám. Můj příběh si přečtěte tady >> Provozuji e-shop Jiný svět >> Najdete mě na Facebooku >> a Instagramu >>

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.