Učíme se s iPadem – slabiky s aplikací Sentence Maker

Procvičujeme globální čtení a potřebovali jsme nějakou aplikaci na skládání slov ze slabik. Zatím jsem našla pro nás vhodnou pouze jednu aplikaci a to Sentence Maker  od Grasshopper.  Je zaměřena především na skládání slov do vět, ale je možné ji využít  i na skládání slov ze slabik.

Aplikace Sentence Maker je stejně jako většina jiných výukových aplikací od  Grasshopper plně přizpůsobitelná – lze vložit vlastní obrázky, namluvit si je, vložit české popisky. V administraci si můžete nastavit malá/velká písmena, zvuky, magnety, vizuální podporu, pochvaly aj.

Sentence Maker

 

IMG_0296

 

 

IMG_0297

My máme nastavena velká tiskací písmena a zakázala jsem vizuální nápovědu. Aby se slovo rozdělilo do slabik, je potřeba udělat mezi slabikami mezeru. Aplikace slabiku vyhodnotí jako samostatné slovo a při hře od sebe slabiky oddělí. Aplikaci později využijeme na skládání slov do vět. Je možné skládat věty ze 2 a více slov.

Sentence maker

IMG_0293

Obrázky jsou opět z webu Glogální čtení.

 

podpis (2)

FOLLOW ME

INSTAGRAM / FACEBOOK / PINTEREST

 

 

Monika Rejsková

Více než deset let se věnuji problematice výchovy a vzdělávání dětí se speciálními potřebami. Mým cílem a přáním je usnadnit a zpříjemnit život nejen našemu synovi s autismem, ale i dalším dětem s handicapem a jejich rodinám. Můj příběh si přečtěte tady >> Provozuji e-shop Jiný svět >> Najdete mě na Facebooku >> a Instagramu >>

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.