Zábavné výtvarné techniky

… aneb jak udělat efektní obrázky i s malými dětmi. Nebo (jako v našem případě) je to možnost, jak zabavit hyperaktivní dítě, které nerado kreslí…

Výtvarných technik je samozřejmě mnoho, my jsme dneska vyzkoušeli 2 – malování autíčky a tisk s vyrobeným razítkem. Protože jsem neměla papíry větších rozměrů, použili jsme vždy 4 papíry A4 abychom měli větší pracovní plochu.

Jízda „cik cak“
Pro malé řidiče připravíme autíčka, ideálně s plastickými kolečky a vyšším podvozkem. Dále papír a na nižší talířky či tácky temperové barvy. Na značce nezáleží, my máme doma tekuté temperové barvy zn. JOVI. Použili jsme růžovou, fialovou a stříbrnou. Pokud máte doma barvy husté, naředíme je před „jízdou“ vodou, aby se dětem na papír dobře nanášely.

 Postup: děti vezmou autíčko, trochu si s ním „zajezdí“ v barvě a potom pokračují v jízdě na papíru. Autčko za sebou zanechává zajímavé stopy.

A tady jsou hotové obrázky:

Tisk  doma vyrobeným razítkem
Nápad koluje po internetu a protože se blíží Valentýn, vyzkoušeli jsme ho i my:-)

Co je potřeba: temperové barvy na talířku či tácku, vnitřní roličku (či roličky) z toaletního papíru a papír. My jsme z roličky vytvarovaly srdíčka, ale je možné si udělat např. geometrické tvary.

Postup: Dítě namáčí razítko do barvy a tiskne  srdíčka po celé ploše papíru. Barvy se různě překrývají a tím vznikají zajímavé efekty. Tisk srdíčky můžeme využít i na přání.

Tady jsou hotové obrázky:

Výhodou tisku je, že k němu stačí potřeby, které máme všichni doma. Vzniklý obrázek můžeme využít k dalšímu tvoření. My si z nich uděláme skládané krabičky:-) Nebo ho využít jako balicí papír…

Monika Rejsková

Více než deset let se věnuji problematice výchovy a vzdělávání dětí se speciálními potřebami. Mým cílem a přáním je usnadnit a zpříjemnit život nejen našemu synovi s autismem, ale i dalším dětem s handicapem a jejich rodinám. Můj příběh si přečtěte tady >> Provozuji e-shop Jiný svět >> Najdete mě na Facebooku >> a Instagramu >>

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.