Zmrzlina!!!

Kdo by neměl rád zmrzlinu?!? U nás mizí rychlostí blesku:-)

Proto mě zaujala zmrzlina z banánů, na kterou koluje po internetu recept. Protože zmrzlina u nás „jede“ a naopak, přezrálé banány ne, čekala jsem na tu správnou chvíli:-)

Teď můžeme říct, že jsme recept osobně vyzkoušeli a zmrzlina je opravdu dobrá! A vlastně 100% ovocná, až na případný přídavek sladidla…

A jak na to?

Stačí nechat zamrazit v mrazáku banán nakrájený na kolečka. Nás je hodně, tak jsem misku vyložila potravinovou folií a vyskládala banán v několika vrstvách.

Když byl banán úplně zmrzlý, rozsekala jsem ho v robotu na hustou kaši, jako je trochu povolená zmrzlina. A to je skoro vše:-) Kdo má rád banánovou, pokud použil zralé banány, nemusí ani sladit a je hotovo:-)

Příchutě volíme podle toho jakou zmrzlinu máme rádi. My ochucovali tím, co dům dal – Granko, jahody a kiwi. Hotové zmrzliny dáme na chvíli do mrazáku a potom můžeme servírovat.

Čokoládová zmrzlina
Přidali jsme Granko – Jára ho má rád a taky mu tato varianta chutnala nejvíc:-)

Jahodová zmrzlina
Neměla jsem čerstvé jahody, tak jsme použili mražené. Hodila jsem je do robotu a když byly v konzistenci kaše, přidala jsem banánovou směs a trochu cukru  a ještě to nechala v robotu promíchat.

Kiwi zmrzlina
Oloupané kiwi rozsekané v mixéru smíchané s banánovou směsí. Tady bylo víc kiwi než banánů a chtěla nechat déle v mrazáku. Ale nám se nechtělo čekat …

a i tak byly všechny výborné :-)

 

Monika Rejsková

Více než deset let se věnuji problematice výchovy a vzdělávání dětí se speciálními potřebami. Mým cílem a přáním je usnadnit a zpříjemnit život nejen našemu synovi s autismem, ale i dalším dětem s handicapem a jejich rodinám. Můj příběh si přečtěte tady >> Provozuji e-shop Jiný svět >> Najdete mě na Facebooku >> a Instagramu >>

Komentáře

  • Amelie 19.06.2014 19:31

    …úžasný recept, děkuju, vyzkouším…Banány mám na stole:-)

Přidat komentář

* Nezapomeňte na povinné pole.